KRUTÝ KRTEK /cz 

EXPEDICE

ČTVRTEK / 18.7. / 19:00
ulice Starého Města pražského, lístky na Expedici pro skupiny 3-5 hráčů zde: http://www.krutykrtek.cz/expedice.html
Expedice

Expedice

Divadelně dobrodružná bojovka o samizdatu pro skupiny 3–5 hráčů
Čeká vás akční, cca dvouhodinová cesta po Starém Městě pražském, na níž budete muset řešit rozmanité úkoly, které prověří vaši duševní i fyzickou zdatnost a schopnost týmové spolupráce. Hra vás vtáhne do světa, kde svoboda slova je jen tiché přání a kde každá kniha, každé slovo podléhá cenzurnímu dohledu. Buďte proto opatrní a důkladně zvažujte, s kým se dělíte o svá tajemství.

Dobrodružně-divadelní projekt Expedice vzdává hold všem, kteří se podíleli na vzniku a šíření samizdatu v Československu, včetně samizdatové edice Expedice. V roce 1975 ji spoluzakládal Václav Havel a i přes nástrahy režimu se jí do sametové revoluce podařilo vydat na tři stovky svazků. Mezi nimi například Bondyho, Jirouse, Topola, Hrabala, Lopatku, Bělohradského, ale třeba i Orwella nebo Solženicyna. Část vstupného věnujeme na fungování Libri prohibiti – knihovny československé exilové a samizdatové literatury. Založil ji Jiří Gruntorád, kterého StB kvůli samizdatu zavřela na několik let do vězení. A kolik korun jim z každé vstupenky věnujeme? To už záleží na šikovnosti vás – hráčů!

Hra probíhá v českém jazyce.

Skupinová cena (3-5 hráčů) 2000 Kč /  doporučený věk 12+

Lístky naleznete na těchto stránkách: Krutý Krtek: Expedice

Krutý Krtek

Krutý Krtek

Krutý krtek je společensky užitečné divadlo, které spojuje. Co to znamená?

Poutavou a hravou formou spojujeme diváky s aktuálními společenskými tématy. Spojujeme diváky s pozapomenutými otázkami z nedávné minulosti i současnými radostmi a strastmi české společnosti.

Spojujeme návštěvu představení se širším, nedivadelním zážitkem, kterým se vám Krutý krtek zavrtá hluboko pod kůži a do paměti. Originální zkušeností ze společně strávených chvil a ze sdíleného okamžiku „tady a teď“ spojujeme diváky mezi sebou.

Neděláme rozdíl mezi diváky. Krutý krtek se poprvé vyhrabal v Praze, ale věnujeme se ve zvýšené míře publiku v regionech a na místech bohem a státem zapomenutých. Spojujeme všechny diváky napříč celou Českou republikou bez rozdílu věku, vzdělání nebo původu. Hrajeme pro všechny a moc rádi.

Web