TEATR BIURO PODROZY /pl 

SILENCE

ČTVRTEK / 18.7. / 21:00
Výstaviště Praha v Holešovicích
 
Uvedení představení je spolufinancováno Ministerstvem kultury a národního dědictví Polské republiky z Fondu na podporu kultury. 
Mlčení

Mlčení

“Půjdu do nějaké jiné země, půjdu k nějakému jinému moři.
Určitě tam bude nějaké jiné město.
Tady se plýtvá mou snahou, a moje srdce leží pohřbeno jako mrtvola.
Kamkoliv otočím svůj zrak, kamkoliv se se náhodou podívám,
vidím temné ruiny mého života. “
Konstantinos Kavafis

Fyzické divadlo, oheň, neobvyklá scéna, loutky a hudba oživují pokračující příběh uprchlíků a migrantů chycených ve spirále války a snu o úniku.

V kontextu krveprolití a čistek, které se každodenně dějí na Středním Východě a vyúsťují v masový exodus lidí hledajících útočiště v Evropě, se Teatr Biuro Podróży ptá, proč tito lidé opouštějí své domovy a vystavují se nebezpečí a poníženi odsunu. Po představení Carmen Funebre, které vyprávělo o krutostech války v Bosně/Jugoslávii, se zdálo nemožné, že se může stát ještě něco horšího. Nicméně realita předčila představy. Jsme svědky takového jevu, který vyvolává zájem a strach v Evropě.

Teatr Biuro Podróży sleduje situaci z pohledu obyvatel obsazeného města. Hrdinové představení jsou děti - nevinní svědkové smrti a násilí - oběti násilí a vyhnání. Zkusme se na chvíli vžít do jejich pozice, kvůli nim a jejich budoucnosti.

Představení bylo vytvořeno na festival Greenwich+Docklands International Festival/London and Hull UK City of Culture 2017/ Freedom Festival, v kooprodukci s GDIF.

Režie: Paweł Szkotak

Hudba: Wiki Nowikow

Výprava a kostýmy: Teatr Biuro Podróży, Magdalena Deput, Sławomir Kuśnierz 

Hrají: Bartosz Borowski, Magdalena Dębicka, Aizah Khan, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Marta Strzałko, Tomasz Wrzalik, Maciej Zakrzewski/Joshua Patel

Uvedení představení je spolufinancováno Ministerstvem kultury a národního dědictví Polské republiky z Fondu na podporu kultury. 

Délka představení: 50 minut

Teatr Biuro Podrozy

Teatr Biuro Podrozy

Polský soubor založený Pawłe Szkotakem v roce 1988. Přes třiten let se zaměřuje na vlastní a jedinečný styl. Cílem je rozvoj artistického umění. Rozšiřují pojem a možnosti divadelního umění do něčeho jedinečného a neopakovatelného.

WEB